Simpozion

Lista elevilor și cadrelor didactice care au participat cu lucrări

Lucrările / prezentările de la Simpozionul Robotor 2019 sunt disponibile la adresa http://nonformal.ro/ZJB.

Nr. certificat Numele Instituția Titlul lucrării
1845-1 Agache Săndel Colegiul Tehnic „Edmond Nicolau” Focșani – Centrul de Robotică Educațională Prototyping with ESP 8266 Platform
1845-2 Bosiljko Đerek Osnovna škola Zapruđe, Zagreb, Croatia Ozobot in education
1845-3 Bușe Vladuț Liceul Tehnologic „Dacia” Pitești Robots Advantages
1845-4 Cucu Amalia-Mihaela Palatul Copiilor Deva Sumo Robots
1845-5 Eugeniu Cabac Universitatea de Stat ”Alecu Russo” din m. Bălți, Republica Moldova Optimization of the Algorithm for Determination of the Optimal Route for Maze
1845-6 Ilies Victor Clubul Copiilor Petrila – Filiala Petroșani Electronic Candle
1845-7 Ion Alin Tomoescu Inspectoratul Școlar Județean Mehedinți Connections
1845-8 Kovacs Imre Clubul Copiilor Petrila – Filiala Petroșani Electronic Candle
1845-10 Mihai Agape Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin – Filiala Orșova Connections
1845-9 Maria-Genoveva Agape Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin Education 4.0
1845-11 Mihai Agape Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin – Filiala Orșova Education 4.0
1845-12 Mihai Cristina Elena Liceul Tehnologic „Dacia” Pitești Robotics in Our Lives
1845-13 Milorad Vučković Osnovna škola Voćin, Voćin, Croatia Ozobot in education
1845-14 Moisescu Maria Cristina Liceul Tehnologic „Dacia” Pitești Robotics in Our Lives
1845-15 Neșu Liliana Colegiul Național „Unirea” Focșani Prototyping with ESP 8266 Platform
1845-16 Nikola Delevski SOU „Nikola Karev” Strumica Robotics as a Learning Tool for Educational Transformation
1845-17 Paulo Jorge Nogueira Torcato Agrupamento de Escolas de Portela e Moscavide From „The Robot Helps!” to aTTitude3D
1845-18 Șerban Cristian Liceul Tehnologic „Dacia” Pitești Robots Advantages

Lista elevilor și cadrelor didactice care au participat fără lucrări

Nr. certificat Numele Instituția
1844-1 Alina Mușat Inspectoratul Școlar Județean Mehedinți
1844-2 Alina Simcea Inspectoratul Școlar Județean Mehedinți
1844-3 Ana Calofir Grădinița cu PP nr. 29 Drobeta Turnu Severin
1844-4 Drăghicescu Emilia Alina Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin – Filiala Orșova
1844-5 Luca Dalia Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin – Filiala Orșova

Simpozionul Robotor 2019 se desfășoară în conformitate cu regulamentul de la adresa http://nonformal.ro/ZJP.

Simpozionul ar fi trebuit să se desfășoare în timpul fazei finale de la Brașov. Micșorarea cu o zi a etapei finale a Robotor 2019 a dus la imposibilitatea organizării Simpozionului Robotor 2019 pe parcursul etapei finale. Prin urmare, Simpozionul Robotor 2019 a fost organizat sub forma unei videoconferințe, în data de 5 Octombrie 2019.