Clasament

Câștigătorii concursurilor organizate în cadrul Trofeului Internațional de Robotică Robotor 2019 sunt:

Nr.ConcursulClasaCategoriaOrganizațiaEchipaLocul
1DragstereOpenLicuriciPalatul Copiilor BuzăuROBUZ 1I
2DragstereOpenLicuriciPalatul Copiilor Iași – Structura Târgu FrumosSpace-TeamII
3DragstereOpenLicuriciClubul Copiilor Petrila – Filiala PetroșaniYO2KQKIII
4DragstereOpenJunioriPalatul Copiilor BuzăuROBUZ 2I
5DragstereOpenJunioriPalatul Copiilor Iași – Structura Târgu FrumosSpace-TeamII
6DragstereOpenJunioriColegiul Tehnic ,,Gheorghe Asachiˮ BotoșaniRO.BOT.ASACHIIII
7FreestyleOpenLicuriciPalatul Copiilor TârgovișteAlfa Robotics 3I
8FreestyleOpenLicuriciPalatul Copiilor Târgu-JiuBrâncuși 1II
9FreestyleOpenLicuriciPalatul Copiilor DevaROBODEV-LIII
10FreestyleOpenJunioriClubul Copiilor NehoiuThe BestI
11FreestyleOpenJunioriPalatul Copiilor DevaROBODEV-JII
12FreestyleOpenJunioriPalatul Copiilor TârgovișteAlfa Robotics 2III
13FreestyleOpenSenioriColegiul „Mihai Viteazul” IneuPEAKY RoboticsI
14FreestyleOpenSenioriAcademia de Informatică BrașovRoDroidsII
15FreestyleOpenSenioriColegiul Tehnic „Edmond Nicolau” FocșaniIris 8III
16Labirint cu liniiOpenLicuriciPalatul Copiilor TârgovișteAlfa Robotics 3I
17Labirint cu liniiOpenJunioriPalatul Copiilor TârgovișteAlfa Robotics 2I
18Labirint cu liniiOpenJunioriPalatul Copiilor Miercurea CiucRoboCsík_JRII
19Labirint cu liniiOpenJunioriPalatul Copiilor SuceavaYELECTROSHOBBYIII
20Labirint cu liniiOpenSenioriPalatul Copiilor DevaROBODEV-SI
21Labirint cu liniiOpenSenioriPalatul Copiilor SuceavaYELECTROSHOBBYII
22Labirint cu liniiOpenSenioriColegiul Național „Unirea” FocșanicnuLMIII
23Labirint cu perețiHardLicuriciLiceul Teoretic Internațional de Informatică (ICHB) BucureștiCIRA ROBOTICSI
24Labirint cu perețiHardJunioriColegiul „Mihai Viteazul” IneuPEAKY Robotics 2I
25Labirint cu perețiHardJunioriLiceul Teoretic Internațional de Informatică (ICHB) BucureștiCIRA ROBOTICSII
26Labirint cu perețiHardSenioriLiceul Teoretic Internațional de Informatică (ICHB) BucureștiCIRA ROBOTICSI
27Labirint cu perețiHardSenioriCNI „Grigore Moisil” BrașovKronbotII
28Labirint cu perețiHardSenioriClubul Copiilor „M. Bunescu” CaracalOPTIMUSIII
29Micro sumoOpenJunioriLiceul Teoretic „Traian Lalescu” HunedoaraRobotXI
30Micro sumoOpenJunioriPalatul Copiilor BotoșaniPACO 2II
31Micro sumoOpenJunioriPalatul Copiilor SuceavaYELECTROSHOBBYIII
32Micro sumoOpenSenioriColegiul Tehnic ,,Gheorghe Asachiˮ BotoșaniRO.BOT.ASACHII
33Micro sumoOpenSenioriPalatul Copiilor SuceavaYELECTROSHOBBYII
34Micro sumoOpenSenioriLiceul Teoretic Internațional de Informatică (ICHB) BucureștiCIRA ROBOTICSIII
35Mini sumoHardLicuriciPalatul Copiilor BotoșaniPACO 1I
36Mini sumoHardLicuriciPalatul Copiilor Iași – Structura Târgu FrumosSPACE- TEAMII
37Mini sumoHardLicuriciPalatul Copiilor SuceavaYELECTROSHOBBYIII
38Mini sumoHardJunioriPalatul Copiilor BotoșaniPACO 2I
39Mini sumoHardJunioriPalatul Copiilor DevaROBODEV-JII
40Mini sumoHardJunioriPalatul Copiilor SuceavaYELECTROSHOBBYIII
41Mini sumoHardSenioriLiceul Teoretic Internațional de Informatică (ICHB) BucureștiCIRA ROBOTICSI
42Mini sumoHardSenioriPalatul Copiilor DevaROBODEV-SII
43Mini sumoHardSenioriPalatul Copiilor SuceavaYELECTROSHOBBYIII
44Mini sumoKitLicuriciLiceul Teoretic Internațional de Informatică (ICHB) BucureștiCIRA ROBOTICSI
45Mini sumoKitLicuriciPalatul Copiilor DevaROBODEV-LII
46Mini sumoKitLicuriciPalatul Copiilor Alexandria – Clubul Copiilor Roșiorii de VedePleșoianuIII
47Mini sumoKitJunioriColegiul Tehnic ,,Gheorghe Asachiˮ BotoșaniRO.BOT.ASACHII
48Mini sumoKitJunioriPalatul Copiilor TârgovișteAlfa Robotics 3II
49Mini sumoKitJunioriPalatul Copiilor Târgu-JiuBrâncuși 2III
50Mini sumoKitSenioriPalatul Copiilor TârgovișteAlfa Robotics 1I
51Mini sumoKitSenioriLiceul Teoretic „Traian Lalescu” HunedoaraRobotXII
52Mini sumoKitSenioriColegiul Tehnic ,,Gheorghe Asachiˮ BotoșaniRO.BOT.ASACHIIII
53Mini sumoKitSenioriPalatul Copiilor BotoșaniRO.BOT.ASACHIIII
54Roboți solariOpenLicuriciPalatul Copiilor Drobeta Turnu Severin – Filiala OrșovaConexiuni SFI
55Roboți solariOpenLicuriciClubul Copiilor Petrila – Filiala PetroșaniYO2KQKII
56Roboți solariOpenLicuriciClubul Copiilor NehoiuThe BestIII
57Roboți solariOpenJunioriPalatul Copiilor DevaROBODEV-JI
58Roboți solariOpenSenioriColegiul Naţional „Elena Cuza” CraiovaRaSkyI
59TribotOpenJunioriColegiul Național „Andrei Șaguna” BrașovNoNameI
60TribotOpenSenioriClubul Copiilor „M. Bunescu” CaracalOPTIMUSI
61TribotOpenSenioriPalatul Copiilor SuceavaYELECTROSHOBBYII
62TribotOpenSenioriColegiul Național „Unirea” Focșanicnu3BOTIII
63Urmărirea linieiHardLicuriciPalatul Copiilor BotoșaniPACO 1I
64Urmărirea linieiHardLicuriciOsnovna škola „1. maj” Trupale, GO Crveni Krst II
65Urmărirea linieiHardJunioriPalatul Copiilor BotoșaniPACO 2I
66Urmărirea linieiHardJunioriPalatul Copiilor Iași – Structura Târgu FrumosSpace-TeamII
67Urmărirea linieiHardJunioriPalatul Copiilor Drobeta Turnu Severin – Filiala OrșovaConexiuni LiFoHJIII
68Urmărirea linieiHardSenioriLiceul Teoretic Internațional de Informatică (ICHB) BucureștiCIRA ROBOTICSI
69Urmărirea linieiHardSenioriPalatul Copiilor BotoșaniPACO 3II
70Urmărirea linieiHardSenioriColegiul Naţional „Elena Cuza” CraiovaRaSkyIII
71Urmărirea linieiKitLicuriciLiceul Teoretic Internațional de Informatică (ICHB) BucureștiCIRA ROBOTICSI
72Urmărirea linieiKitLicuriciPalatul Copiilor Târgu-JiuBrâncuși 1II
73Urmărirea linieiKitLicuriciPalatul Copiilor TârgovișteAlfa Robotics 3III
74Urmărirea linieiKitJunioriLiceul Teoretic Internațional de Informatică (ICHB) BucureștiCIRA ROBOTICSI
75Urmărirea linieiKitJunioriColegiul Tehnic ,,Gheorghe Asachiˮ BotoșaniRO.BOT.ASACHIII
76Urmărirea linieiKitJunioriPalatul Copiilor DevaROBODEV-JIII
77Urmărirea linieiKitSenioriPalatul Copiilor DevaROBODEV-SI
78Urmărirea linieiKitSenioriColegiul Tehnic ,,Gheorghe Asachiˮ BotoșaniRO.BOT.ASACHIII
79Urmărirea linieiKitSenioriColegiul Național „Unirea” FocșanicnuLFIII