Clasament

Câștigătorii concursurilor organizate în cadrul Trofeului Internațional de Robotică Robotor 2018 sunt:

Nr.
Concurs
Clasa
Categoria
Echipa
Organizația
Premiul
1 Dragstere Open Licurici AlpaTeam 3 P. C. Targoviste I
2 Dragstere Open Licurici Robuz Palatul Copiilor Buzău II
3 Dragstere Open Juniori Ylectroshoby Palatul Copiilor Suceava I
4 Dragstere Open Juniori Conexiuni II Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin – Filiala Orșova II
5 Dragstere Open Juniori Robuz Palatul Copiilor Buzău III
6 Freestyle Open Licurici Robofree Clubul Copiilor Gura Humorului I
7 Freestyle Open Licurici BRANCUSI 1 Palatul Copiilor Targu Jiu, Gorj II
8 Freestyle Open Licurici YO2KQK Clubul Copiilor Petroșani III
9 Freestyle Open Juniori BRANCUSI 2 Palatul Copiilor Targu Jiu, Gorj I
10 Freestyle Open Juniori RoboPIT Palatul Copiilor Pitesti II
11 Freestyle Open Seniori CNU1 Colegiul National „Unirea” Focsani I
12 Freestyle Open Seniori UKTC Vocational Secondary School of Computer Technologies and Systems, Pravets II
13 Freestyle Open Seniori NoName Colegiul „Mihai Viteazul” Ineu III
14 Urmărirea liniei Hard & Kit Licurici AlpaTeam 3 P. C. Targoviste I
15 Urmărirea liniei Hard & Kit Licurici Robodeer Liceul Tehnologic „Vasile Cocea” Moldovița II
16 Urmărirea liniei Hard & Kit Licurici Spike Palatul Copiilor Iași – Structura Târgu Frumos III
17 Urmărirea liniei Hard Juniori PACO 1 Palatul Copiilor Botoșani I
18 Urmărirea liniei Hard Juniori Conexiuni II Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin – Filiala Orșova II
19 Urmărirea liniei Hard Juniori Spike Palatul Copiilor Iași – Structura Târgu Frumos III
20 Urmărirea liniei Hard Seniori PACO 2 Palatul Copiilor Botoșani I
21 Urmărirea liniei Hard Seniori Spike Palatul Copiilor Iași – Structura Târgu Frumos II
22 Urmărirea liniei Hard Seniori Ylectroshoby Palatul Copiilor Suceava III
23 Urmărirea liniei Kit Juniori CIRA ROBOTICS Liceul Teoretic Internațional de Informatica București I
24 Urmărirea liniei Kit Juniori Ro.Bot.ULJ Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani II
25 Urmărirea liniei Kit Juniori Autobob Colegiul Naţional „Elena Cuza” Craiova III
26 Urmărirea liniei Kit Seniori CIRA ROBOTICS Liceul Teoretic Internațional de Informatica București I
27 Urmărirea liniei Kit Seniori Ro.Bot.ULS Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani II
28 Urmărirea liniei Kit Seniori CNU3 Colegiul National „Unirea” Focsani III
29 Labirint cu linii Open Licurici Spike Palatul Copiilor Iași – Structura Târgu Frumos I
30 Labirint cu linii Open Licurici Conexiuni I Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin – Filiala Orșova II
31 Labirint cu linii Open Juniori Conexiuni II Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin – Filiala Orșova I
32 Labirint cu linii Open Juniori AXIS41 Academia de Informatică Brasov II
33 Labirint cu linii Open Juniori R.A.M.G. IPLT Mihai Eminescu (Balti, Republica Moldova) III
34 Labirint cu linii Open Seniori Maze Runners Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu I
35 Labirint cu linii Open Seniori UKTC Vocational Secondary School of Computer Technologies and Systems, Pravets II
36 Labirint cu linii Open Seniori Ylectroshoby Palatul Copiilor Suceava III
37 Micro Sumo Open Juniori Ylectroshoby Palatul Copiilor Suceava I
38 Micro Sumo Open Juniori CIRA ROBOTICS Liceul Teoretic Internațional de Informatica București II
39 Micro Sumo Open Juniori PACO 1 Palatul Copiilor Botoșani III
40 Micro Sumo Open Seniori CIRA ROBOTICS Liceul Teoretic Internațional de Informatica București I
41 Micro Sumo Open Seniori Ylectroshoby Palatul Copiilor Suceava II
42 Micro Sumo Open Seniori Ro.Bot.MicroSS Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani III
43 Mini Sumo Hard & Kit Licurici Robodeer Liceul Tehnologic „Vasile Cocea” Moldovița I
44 Mini Sumo Hard & Kit Licurici AlpaTeam 3 P. C. Targoviste II
45 Mini Sumo Hard & Kit Licurici RoboGH Clubul Copiilor Gura Humorului III
46 Mini Sumo Hard Juniori & Seniori CIRA ROBOTICS Liceul Teoretic Internațional de Informatica București I
47 Mini Sumo Hard Juniori & Seniori PACO 1 Palatul Copiilor Botoșani II
48 Mini Sumo Hard Juniori & Seniori Ylectroshoby Palatul Copiilor Suceava III
49 Mini Sumo Kit Juniori CIRA ROBOTICS Liceul Teoretic Internațional de Informatica București I
50 Mini Sumo Kit Juniori Ro.Bot.MSJ Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani II
51 Mini Sumo Kit Juniori BRANCUSI 2 Palatul Copiilor Targu Jiu, Gorj III
52 Mini Sumo Kit Seniori Ro.Bot.MSS Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani I
53 Mini Sumo Kit Seniori OPTIMUS Clubul Copiilor Caracal II
54 Mini Sumo Kit Seniori BRANCUSI 3 Palatul Copiilor Targu Jiu, Gorj III
55 Pentabot Open Licurici Conexiuni I Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin – Filiala Orșova I
56 Pentabot Open Juniori Conexiuni II Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin – Filiala Orșova I
57 Roboți solari Open Licurici BRANCUSI 1 Palatul Copiilor Târgu Jiu I
58 Roboți solari Open Licurici Nero Clubul Copiilor Nehoiu II
59 Roboți solari Open Licurici Conexiuni I Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin – Filiala Orșova III
60 Roboți solari Open Juniori YO2KQK Clubul Copiilor Petroşani I
61 Roboți solari Open Juniori BRANCUSI 2 Palatul Copiilor Targu Jiu, Gorj II
62 Roboți solari Open Juniori Conexiuni II Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin – Filiala Orșova III
63 Roboți solari Open Seniori Conexiuni III Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin – Filiala Orșova I
64 Labirint cu pereți Hard Licurici Conexiuni I Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin – Filiala Orșova I
65 Labirint cu pereți Hard Juniori Conexiuni II Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin – Filiala Orșova I
66 Labirint cu pereți Hard Seniori Conexiuni III Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin – Filiala Orșova I
67 Labirint cu pereți Hard Seniori NoName Colegiul „Mihai Viteazul” Ineu II
68 Labirint cu pereți Hard Seniori OPTIMUS Clubul Copiilor Caracal III